• Pokyny pre stravníkov

• Školská jedáleň zabezpečuje stravu pre deti v MŠ , pre žiakov ZŠ, zamestnancov. Stravník je povinný vyplniť zápisný lístok podpísaný zákonným zástupcom, až potom sa môže stravovať. Školská jedáleň sa zapája do rôznych projektov na podporu zdravia detí :

• Školské mlieko
        • Ovocie pre školy

Platba za stravovanie sa uhrádza mesačne vždy do 15. dňa v mesiaci. Aby sme sa vyhli rôznym nedorozumeniam, odporúčame rodičom zadať si v svojej banke trvalý príkaz na úhradu stravného. Platba tak bude vždy včas uhradená .Platby môžete realizovať trvalým príkazom, príkazom cez internetbanking, poštovou poukážkou na účet:

IBAN: SK2156000000004041146004
        Variabilný symbol: číslo stravníka
        do poznámky: meno, priezvisko stravníka

• Suma mesačnej úhrady je zaokrúhlená na priemerný počet odobraných obedov – 20 dní mesačne
        • Od 1.5.2023 sa dotácia na stravu  poskytuje žiakom 1.-9. ročníka základnej školy, deťom predškolského veku a deťom v hmotnej núdzi . Úhrada zákonného zástupcu žiaka sa znižuje o poskytnutú dotáciu k stravovacím návykom, podľa osobitného predpisu iba v prípade, ak sa žiak zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v škole a odoberie obed.
        •  V prípade neprítomnosti žiaka v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy deň vopred a to :
        • on-line na webstránke školy po prihlásení sa v Edupage,
        • osobne v kancelárii ŠJ
        • telefonicky na čísle  0917 536 345 alebo 043/5596115 , výnimkou je náhle ochorenia žiaka, kedy sa najneskôr do 7.30 hod. ráno môže telefonicky odhlásiť, prípadne odobrať obed do obedára v prvý deň choroby s tým,že si obed uhradí v plnej výške. Nasledujúce dni sa dieťa odhlási.
        •  Za neodhlásenú stravu je zákonný zástupca povinný uhradiť príspevok za stravovanie v plnej výške.
        • Za každé odobraté jedlo sa uhrádzajú deti MŠ režijné náklady vo výške 0,40 € a žiaci ZŠ režijné náklady vo výške 0,80 €.
        • V jedálni je nainštalovaný elektronický systém výdaja stravy, každý stravník má čipový kľúč zapožičaný zdarma na obdobie celej školskej dochádzky, ktorý je povinný používať nielen pri príchode/odchode zo školy, ale aj pri odbere stravy. Pri strate,  je možné si zakúpiť nový za poplatok 2 € v kancelárii ZŠ.
        • Každý stravník musí mať vypísaný zápisný lístok na stravovanie pre aktuálny školský rok, z tohto dôvodu sa mu strava automaticky prihlasuje dovtedy, pokiaľ ho rodič neodhlási.

Výška stravných poplatkov :

stravné           réžia          dotácia       mesačne

MŠ – desiata, obed, olovrant