• Pokyny pre stravníkov

•

Školská jedáleň zabezpečuje stravu pre deti v MŠ , pre žiakov ZŠ, zamestnancov. Stravník je povinný vyplniť zápisný lístok podpísaný zákonným zástupcom, až potom sa môže stravovať. Platba za stravovanie sa uhrádza mesačne vždy do 15. dňa v mesiaci. Aby sme sa vyhli rôznym nedorozumeniam, odporúčame rodičom zadať si v svojej banke trvalý príkaz na úhradu stravného. Platba tak bude vždy včas uhradená .Platby môžete realizovať trvalým príkazom, príkazom cez internetbanking, poštovou poukážkou na účet:

IBAN: SK2156000000004041146004
        Variabilný symbol: číslo stravníka
        do poznámky: meno, priezvisko stravníka

Výška stravných poplatkov :

stravné         réžia        mesačne / 20 dní

MŠ – desiata, obed, olovrant

2,10 €

MŠ – desiata, obed

1,70 €

ZŠ – desiata 1.-4.ročník

0,70 €

ZŠ – desiata 5.-9.ročník

0,75 €

ZŠ - obed 1.-4.ročník

1,70 €

ZŠ - obed 5.-9.ročník

1,90 €

Cudzí stravníci

2,40 €

Obed zamestnanci

2,40 €

38€ stravné /    10 € SF prísp.

1. Suma mesačnej úhrady je zaokrúhlená na priemerný počet odobraných obedov – 20 dní mesačne
        2. Od 1.1.2023 sa dotácia na stravu poskytuje deťom v hmotnej núdzi a ŽM. Úhrada zákonného zástupcu žiaka sa znižuje o poskytnutú dotáciu k stravovacím návykom podľa osobitného predpisu iba v prípade, ak sa žiak zúčastní výchovno-vzdelávacieho procesu v škole a odoberie obed.
        3. V prípade neprítomnosti žiaka v škole je povinnosťou zákonného zástupcu odhlásiť dieťa zo stravy deň vopred a to :
        • on-line na webstránke školy po prihlásení sa v Edupage,
        • osobne v kancelárii ŠJ
        • telefonicky na čísle  0917 536 345 alebo 043/5596115 , výnimkou je náhle ochorenia žiaka, kedy sa najneskôr do 7.15 hod. ráno môže telefonicky odhlásiť, prípadne odobrať obed do obedára v prvý deň choroby. Nasledujúce dni sa dieťa odhlási.
        1.  Za neodhlásenú stravu je zákonný zástupca povinný uhradiť príspevok za stravovanie v plnej výške.
        2. Za každé odobraté jedlo sa uhrádzajú žiaci režijné náklady vo výške 0,20 €.
        3. V jedálni je nainštalovaný elektronický systém výdaja stravy, každý stravník má čipový kľúč zapožičaný zdarma na obdobie celej školskej dochádzky, ktorý je povinný používať nielen pri príchode/odchode zo školy, ale aj pri odbere stravy. Pri strate,  je možné si zakúpiť nový za poplatok 2 € v kancelárii ZŠ.
        4. Každý stravník musí mať vypísaný zápisný lístok na stravovanie pre školský 2022/2023, z tohto dôvodu sa mu strava automaticky prihlasuje dovtedy, pokiaľ ho rodič neodhlási.